Fotonávod na galvanometry

Na Youtube jsem našel pěkné video se sestrojením jednoduchých, ale přesto ůčinných galvanometrů. Video jsem rozstříhal na jednotlivé sekvence. Na konci článku je originální video Opravdu stojí za to se na to podívat a sestrojit je podle toho.

Celková částka, kterou do toho ?narvete? je tak maximálně 200 Kč a to ještě přeháním. Já jsem to udělal takhle : Magnety a hřídelky jsem vykuchal z CD mechanik, ložiska z 80mm PC větráků, a zbytek seženete všude :)

Jinak tady je přesnej seznam materiálu :

  • 3 Neodymové magnety
  • 2 Ložiska
  • Ocelová hřídel o průměru 2 mm
  • Drát na cívky 0,4 mm
  • 2 ?válečky? na cívky
  • Zrcadlo a nějaký držák na něj
  • Cuprexit

Jednotlivé sekvence :

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Originální video :

««« Předchozí text: Laser Mirror Dancer Následující text: Geometrická optika - odraz, lom a dělení »»»

H@Lu$k@ | 9. 12. 2008 Út 08.28 | DIY, Středně pokročilý, Laser efekty | trvalý odkaz | tisk | 3243x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] gramatika :-)
adam 16. 12. 2008 Út 21.08

mimochodom, nie je DYI ale DIY (od slov Do It Yoursef) :-D 8-)

reaguj[2] re: gramatika :-)
H@Lu$k@ mejl web 17. 12. 2008 St 18.07

adam napsal/a: mimochodom, nie je DYI ale DIY (od slov Do It Yoursef) :-D 8-)

A jo :) Překlep :-D Toho jsem si nějak nevšiml. Ale díky za připomínku.

reaguj[3]
Aleš mejl 26. 12. 2008 Pá 14.08

Jsem úplný začátečník a potřebuji se zeptat: Jak si mám napojit tyto galvanometry tak aby mi laserový paprsek ?kmital s hudbou? ? Potřebuji podrobný a co nejjednodušší návod jak to udělat,jinak nepochopím totálně nic. Můžete mi to poslat na email. Díky :-)

reaguj[4] pekne
blackout.sk mejl web 13. 3. 2009 Pá 12.55

celkom pekna praca len preco nezostrojis nieco vlastne?

reaguj[5]
H@Lu$k@ 15. 10. 2009 Čt 19.38

[4] blackout.sk: Vlastní věci dělám, ale většinou nefotim postupy. Teď chci obnovit web, takže se pokusím udělat nějakej svůj kompletní fotonávod :) A ještě k tomu ? dávám sem jen ty návody, které se mě opravdu líbí a většinou i podle nich kontruuju a při konstrukci si přidám i něco vlastního ;)

reaguj[6] kmitočet?
svanc 21. 2. 2010 Ne 20.47

Jaký maximální kmitočet daná konstrukce zvládá? Kdysi jsem dělal něco podobného, zrcátka (z hladké části cédéčka) jsem lepil na membrány sluchátkových reproduktorů, a zvládalo to jen pár set Hz. Tady mám obavu, že to moc vysoko nepůjde kvůli velkým setrvačným hmotám.

reaguj[7] http://www.faydress.com/
brides dresses mejl web 17. 10. 2012 St 03.48

I was pretty tickled to stumble throughout this web page. I essential to thank you for this Intriguing blog!! I definitely cherished every single smaller bit of it and IˇŻve you favorited to take a look at new tales you publish.

reaguj[8] Ugg Boots
UGG Boots Sale mejl web 27. 11. 2012 Út 04.51

Wonder, UGG Boots on Sale is a popular trend these years, every fashion women will not refuse to own some new Bling Ugg Boot. As the Christmas day coming, every one will dream for a beautiful dress and Discount UGG Outlet to light their dress. http://www.blinguggboot.com
In order to carry out dream, most of people buy Fashion Ugg Boots, where they can get Ugg Boots Clearance, Womens Classic Short Exotic with high quality and free shipping, then exotic ugg boots can deliver to their home directly. http://www.exoticuggboots.com

reaguj[9] Ugg Boots, hair clips, fendi sale
Ugg Boots mejl web 27. 11. 2012 Út 05.05

Christmas comes,Cheap Ugg Boots is designed to resist cold, damp conditions, so your dear feet will be quite warm and cosy in Ugg Boots. It can be easily matched with your any attire to greatly enhance your charm.Go ugg sale online shop find warm uggg sale. http://www.gouggsale.com Design Fashion Hair Clips Beautiful Hairpin Online, Chanel Hair Clip, LV Hairpin, Hairclipsale Offering luxurious quality 100% Hair clip in hair extensions at an unbeatable price. http://www.hairclipsale.com Fendi Bags Online High Quality Handags Sale, Fashion bags fendi, Fendi Scarvers, Fendi High Heel Shoes, borsa fendi And Wallets. USA, UK, Canada, Europe, Australia ? Fast Worldwide Delivery. http://www.fendi-sale.com

reaguj[10] http://www.secwatchestimes.com
replica watches mejl web 8. 1. 2013 Út 04.43

Women of all ages in search of any pop regarding colour coming from a way-out http://www.secwatchestimes.com/ replica watches can purchase any watch in the Invicta Angel collection. Coming in a variety of http://www.watchesservice.co.uk/ replica watches uk shiny colours, which includes purple, pink, tangerine, in addition to efficient, that http://www.secwatchestimes.com/?watches.html Replica Breitling mix design by using whimsy.

reaguj[11] http://www.kreplicawatches.net/Chopard-Classic.html
Chopard Classic mejl web 19. 1. 2013 So 14.58

Thanks for the information there, I absolutely enjoyed your posting a great deal.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.

 

TOPlist