Ovládací jednotka laseru s procesorem PIC 16f84

Slíbil jsem, že přidám ovládací jednotku k diskotékovému laseru s článku Discotékový laser (www.elweb.cz), a tak jsem i učinil.

Tento laser ?funguje? sice sám o sobě, ale vykresluje stále tentýž obrazec. Jeho tvar záleží na rychlosti otáčení motorků se zrdcátky. Rychlost otáček, směr otáček a blikání laseru lze měnit pomocí této jednotky. Směr otáčení jednoho z motorů přepíná relé (tento motor připojte k výstupům u relé). Druhý motor (12V ventilátor s ulámanými lopatkami) se točí stále konstantní rychlostí (ve schématu je to trochu jinak, ale připojte ho místo k tranzistoru T3 přímo k napájecímu napětí 9V, protože při použití 12V ventilátoru by se na 5V neroztočil) a právě na něj se k zrdcátku přilepí 4 papírky, které přerušují svit optozávory složené z ledky D9 a fotoodporu. Ledka je umístěna tak, že svítí ze vzdálenosti několika milimetrů na fotoodpor a papírky přilepené k zrdcátku druhého motoru projíždějí mezi nimi. Pomocí optozávory mikrokontrolér zjišťuje polohu druhého zrdcátka a může na to reagovat rychlím blikáním laseru v závislosti na zmíněné poloze. Na vstup RA0 se přivádějí impulzy +5V. Po přivedení krátkého impulzu je náhodně zvolen jeden z osmi efektů. Vstup RA0 lze připojit přes tlačítko k napájecímu napětí 5V (napětí za stabilizátorem). Ve schématu se pak počítá ještě s indikačními ledkami řízenými obvodem 74HC42. Software pro mikrokontrolér však ještě není uplně hotový a ledky zatím nesvítí, jinak by mělo fungovat všech 8 efektů. Trimrem R11 je ještě nutno experimentálně nastavit citlivost optozávory. Napájecí napětí je 9V (až 12V v závislosti na použitém druhém motorku)

soubory ke stažení:

obrázek/schéma ve formátu gif plošný spoj ve formátu gif (strana součástek) rozložení součástek na plošném spoji ve formátu gif "program pro mikrokontrolér ve formátu hex (stažení: pravé tlačítko > uložit cíl jako) ":http://www.elweb.cz/c/62.hex V některých prodejnách s elektro součástkami vám podle tohoto souboru doneseného na disketě mikrokontrolér naprogramují (např. GM el. http://www.gme.cz/) program pro mikrokontrolér ve formátu asm (stažení: pravé tlačítko > uložit cíl jako) Asm je formát, ve kterém lze program upravovat. Před naprogramováním do mikrokontroléru se musí převést pomocí assembleru do formátu hex

««« Předchozí text: Discotékový laser Následující text: Napájecí zdroj pro laserové moduly »»»

H@Lu$k@ | 30. 1. 2008 St 20.46 | DIY, Středně pokročilý, Ovladače | trvalý odkaz | tisk | 2969x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] http://www.secwatchestimes.com
replica watches mejl web 8. 1. 2013 Út 04.42

Only have a look at that http://www.secwatchestimes.com/ replica watches watch once and you may without delay notice that strong, reddish colored face in addition to fingers usually are not regular on most http://www.secwatchestimes.com/?watches.html Replica Cartier with regard to men. That excellent colour structure is actually highly in addition to practically aggressively dazzling. Even though this specific http://www.watchesservice.co.uk/ cheap replica watches is actually sorted since unconventional.

reaguj[2] http://www.kreplicawatches.net/Watches-Patek-Philippe.html
Watches Patek Philippe mejl web 19. 1. 2013 So 15.01

Thanks for taking this opportunity to talk about this, I feel fervently about it and I take pleasure in learning about this subject. If possible, as you gain facts, please add to this blog with more information. I have found it really useful.

reaguj[3] http://www.kreplicawatches.net/Watches-Jaeger-LeCoultre.html
Watches Jaeger LeCoultre mejl web 19. 1. 2013 So 15.01

Fantastic publish! This might aid a lot of people find out about this matter. Do you want to incorporate video clips along with these? It could undoubtedly assist out. Your reason was spot on and owing to you; I probably will not have to describe every little thing to my pals. I can merely direct them here. Anyway, in my language, there will not be much good supply like this.

reaguj[4] http://www.coachoutletstorenio.com/
Coach Outlet Online mejl web 7. 1. 2014 Út 04.22
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.

 

TOPlist