Získání <250 mw červeného laseru

Získání laseru za opravdu pár korun ??? Přečtěte si a dozvíte se jak.

Aktualizováno 8.4.2008 Po 2. aktualizováno 18.4.2008

Jednoduchým způsobem lze získat opravdu takto silnou diodu. Potřebujete na to pouze rozbitou DVD vypalovačku, ze které vydolujete (toto slovo jsem použil proto, že někdy je to opravdu nadlidský úkon ;-)) laser. Jak jsem řekl z DVD vypalovačky !!! Nikoliv DVD ROMky, nebo CD vypalovačky/ROMky. Ve vypalovačce na CD sice je také poměrně silný laser, ale v neviditelném barevném spektru (infra červené záření (teď si nejsem jist :-)).

Vydolujte laser z mechaniky (dioda je ve čtecím mechanismu, tedy jsou tam dvě, ale jedna je na pálení CD, a ta vyzařuje světlo v neviditelném spektru), a zapojte ho podle následujícího schématu :

Zapojení DVD diody

Na napájení postačejí 2 tužkové baterie, ale laser vydá pouze malý výkon.

Pokud chcete větší výkony, tak je potřeba buď jenoduché schéma zapojení :

Jednoduché schéma zapojení

Jednoduché schéma zapojení

a graf závislosti laserové diody na fotodiodě: Graf

A nebo ještě lépe napájet tímto : Napajeci zdroj pro laserové diody.

Teď už stačí přidat kolimační čočku a máte opravdu silný laser.

Tady je ještě nějaké video z Youtube, jak na to : 

A pozor tyto diody se opravdu lehce ničí, mají skoro nulový vnitřní odpor, takže alespoň nějaký ten rezistor tam hoďte, ale to je celkem samozřejmé a ještě také používejte antistatický pásek, nebo se nějakým způsobem uzemněte, protože tyto diody jsou na statický proud opravdu dost háklivé, už jsem jich takhle pár odsmahl :)
!!! Pracujte pouze s ochranými brýlemi, jinak je velké riziko vypálení očí. U takto silného laseru stačí několik ms a máte po zraku ? pamatujte : OČI MÁME JENOM DVĚ. !!!


A ještě něco. Podobným způsobem se dá vykuchat i Blu-Ray vypalovačka, takže pokud někdo doma máte nefunkční Blu-Ray :), tak můžete mít krásný modrý laser.

««« Předchozí text: Haluškova Lasershow :) Následující text: Laser Cooperfield »»»

H@Lu$k@ | 8. 4. 2008 Út 09.12 | DIY, Středně pokročilý, Lasery | trvalý odkaz | tisk | 8168x

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář
reaguj[1] dotaz
Tomáš mejl 5. 11. 2010 Pá 18.33

může mi ta dioda poškodit oči bez použití čočky na usměrnění paprsku a bez přímého namíření do očí? jen ta otevřená dioda otočená na zeď. i to mi může poškodit zrak?

reaguj[2]
H@Lu$k@ 10. 11. 2010 St 12.15

[1] Tomáš: Teoreticky by neměla. Výkon světla odražený od zdi do oka určitě nebude tak vysoký, jako při usměrněném paprsku. Nicméně bych to nezkoušel. Minimálné z toho dost bolej oči.

reaguj[3] dotaz
marek mejl 26. 11. 2010 Pá 20.52

zdravim mějak to trochu nechápu přece laser jako projektor který svítí na parket lidem do očí tak to už je koncentrovaný paprsek a nic jim to neudělá?to já bych byl už dávno slepí protože do toho čumim furt,určitě tam je nejaký ten filtr ale přece kdyby to bylo tak nebespečné tak se z toho nebudou výrábět projektory?

reaguj[4]
marek mejl 26. 11. 2010 Pá 20.54

omlouvam se za hrubky?bylo to na rychlo:o) :-) :-)

reaguj[5]
H@Lu$k@ 20. 12. 2010 Po 12.15

[3] marek: Ano je to koncentrovaný paprsek. Jeho výkon je ale mnohonásobně menší, protože se musí kvůli efektům rozdělit a svítí tak na mnohem větší plochu, než jen do bodu, takže se do oka dostane jen minimální výkon. Další věc jsou IR filtry, které vyfiltrují oku škodlivé infračervené záření.

reaguj[6]
Viktor mejl 7. 1. 2011 Pá 20.03

nešlo by toto vytvořit s CD mechanikou nebo DVD mechanikou? Přece i DVD vypalovačka zároveň umí číst takže ten laser vypadá trošku jinak. Ale mám zkušenosti jen s CD mechanikou.Ta má mít 50?80mw výkon což není málo ale neumím ji napájet?

reaguj[7]
H@Lu$k@ 24. 1. 2011 Po 12.21

[6] Viktor: Na čtení stačí malé výkony, takže čistě čtecí mechaniky se použít nedají. CD vypalovačka má laser v neviditelném spektru. DVD mechanika má 2 laser diody. Jednu na DVD, jednu na CD.

reaguj[8] http://www.hreplicawatches.net/roger-dubuis.html
replica roger-dubuis watches mejl web 15. 9. 2012 So 05.51

When you open net, you are bombarded with millions of article. However, unfortunately most of them are just a piece of junk. It is difficult to even read first paragraph of such articles. However, this article is not like them. It contains quality content, which can bind you to finish till the last words.

reaguj[9] http://www.faydress.com/Lingerie.html
white bridesmaid dresses mejl web 17. 10. 2012 St 03.48

There is noticeably a lot to realize about this. I feel you made certain good points in features also.

reaguj[10] Ugg Boots
UGG Boots Sale mejl web 27. 11. 2012 Út 04.56

Wonder, UGG Boots on Sale is a popular trend these years, every fashion women will not refuse to own some new Bling Ugg Boot. As the Christmas day coming, every one will dream for a beautiful dress and Discount UGG Outlet to light their dress. http://www.blinguggboot.com
In order to carry out dream, most of people buy Fashion Ugg Boots, where they can get Ugg Boots Clearance, Womens Classic Short Exotic with high quality and free shipping, then exotic ugg boots can deliver to their home directly. http://www.exoticuggboots.com

reaguj[11] http://www.watchesshopsuk.co.uk
replica watches mejl web 8. 1. 2013 Út 04.48

They will never venture out regarding design. Once all those 19th century geniuses shrunk its grandfather clocks, threaded several straps, in addition to http://www.mgrolexfirst.com/?mariner.html Rolex Submariner covered its wrists, that essential layouts slept a similar. About analogue watches, most http://www.hairextensionsuks.co.uk/ hair extensions uk people signify.That Gucci name is actually renown with regard to amazing products in addition to http://www.rolexreplicain.com/ rolex replica its line of womens watches completely verify its popularity.

reaguj[12] http://www.kreplicawatches.net/Watches-Langel.html
Watches Langel mejl web 19. 1. 2013 So 14.57

The secrets of why News with our valuble article.

reaguj[13] http://www.kreplicawatches.net/Cartier-Tank-Francaise.html
Cartier Tank Francaise mejl web 19. 1. 2013 So 14.58

I am very glad I found your blog on stumbleupon. Thanks for the sensible critique. Me and my wife were just preparing to do some research about this. I am very happy to see such reliable information being shared freely out there.

reaguj[14] http://www.coachoutletstorenio.com/
Coach Outlet Online mejl web 7. 1. 2014 Út 04.21
reaguj[15]
davidluiz mejl 5. 5. 2016 Čt 11.32

Limited copy [url=http://www.chanel-handbags.co.uk/]chanel replica[/url] accoutrements accept been political figures, celebrities and appearance hot pursuit, Hermes [url=http://www.gailunhandbags.co.uk/]replica handbags[/url] blue-blooded and altered appearance is a attribute of affluent celebrity status, and the around-the-clock archetypal style [url=http://www.chanelreplicasbags.co.uk/]chanel replica handbags[/url], the babe of harder to acquisition superior even be acclimated to bottle and access appreciation. Founded 1837, to accomplish top horse in Paris famous, and now the artefact ambit has been complex in scarves, perfumes, luggage, furniture, accouterment and added food acclaimed French cast [url=http://www.celinehandbags.org.uk/]celine replica[/url] handbags has been the following of perfection, and its high-grade material, admirable adroitness and archetypal breeding it is not alone the high-end affluence [url=http://www.mulberry2u.co.uk/]mulberry replica[/url] handbags, and even can be acclimated as art appreciation. [url=http://www.verylouisvuitton.co.uk/]louis vuitton replica[/url] bags admeasurement alone four, respectively, for the 30cm, 35cm, 40cm, 45cm, how 90 altered abstracts and colors to accept from, alligator and ostrich a lot of approved afterwards political celebrities and appearance stars, amount alignment from 50000–100 Duo actor range.

reaguj[16]
Jirka 29. 8. 2016 Po 13.31

[5] H@Lu$k@: Pokud na diskotéce mají zelený LASER, žádné IR neemituje. TO nejde už z principu LASERu.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.

 

TOPlist